Misja

Jesteśmy po to, aby zapewnic dziecku optymalny rozwój, aby stworzyc warunki, w których dziecko bedzie czulo sie bezpiecznie, a na jego twarzy zawsze bedzie usmiech. Istniejemy dla rodziców, szerszego srodowiska i wlasnego rozwoju. Pragniemy rozbudzic w dziecku ciekawosc otaczajacego swiata poprzez kontakt z literatura, sztuka teatrem i muzyka. Chcemy, aby kazde dziecko uwierzylo we wlasne sily i mozliwosci, potrafilo wyrazac siebie i swoje odczucia w twórczosci teatralnej, plastycznej muzycznej, Chcemy wyzwolic w dziecku pozytywne nastawienie do otaczajacej rzeczywistosci, poprzez odkrywanie piekna, prawdy oraz odróznianie dobra od zla, Dolozymy wielkich staran, aby dzieci byly wrazliwe na piekno i brzydote wspólczesnego swiata, byly osobami kreatywnymi i umialy tworzyc piekne przyjazne, harmonijne i praktyczne otoczenie, Dolozymy wszelkich staran, aby dziecko czulo sie bezpiece, otoczone bylo zyczliwoscia i serdecznoscia, wyrastalo w atmosferze szczerosci i mozliwosci prawidlowego i pelnego rozwoju na wielu plaszczyznach jego osobowosci, aby moglo czuc sie szczesliwe, Oferujemy naszym dzieci nasza wiedze, doswiadczenie, mila atmosfere i bogata oferte edukacyjna, Jestesmy otwarci na propozycje rodziców i ich udzial w zyciu przedszkola. Dysponujemy bogata baza dydaktyczna, sprzyjajaca wszechstronnemu rozwojowi dziecka zgodnie z jego mozliwosciami.

Nasze przedszkole zaczelo funkcjonowac przy ulicy Skosnej 2 w marcu 2009r.Wczesniej miescilo sie w zabytkowym budynku na terenie Specjalistycznego Szpitala przy ulicy Babinskiego 29. Przedszkole jest otwarte od poniedzialku do piatku. W tym czasie dzieci uczestnicza w zabawach i zajeciach organizowanych przez nauczycielki. Zajecia sa dostosowane do potrzeb i indywidualnych mozliwosci dzieci. Praca dydaktyczno – wychowawcza realizowana jest w oparciu o program. W przedszkolu organizowane sa przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, wycieczki oraz uroczystosci : Pasowanie na 6 latka Andrzejki, Mikolajki, Spotkania oplatkowe z Jaselkami, Bale Karnawalowe, Dzien Babci i Dziadka, Dzien Matki i Ojca, Piknik Rodzinny pod haslem „Gdy w przedszkolu Dzien Rodziny, wszyscy dobrze sie bawimy”, uroczyste zakonczenie roku szkolnego 6-latków. Osiagniecia dzieci prezentujemy w srodowisku poprzez czynny udzial w róznych konkursach i przegladach: tanecznych, teatralnych, sportowych.

Baza przedszkola

Przedszkole nr 58 w Krakowie zlokalizowane jest w poblizu nowych osiedli na obrzezach Krakowa. Dzieci uczeszczajace do naszej placówki zamieszkuja glównie otaczajace go osiedla.

Przedszkole miesci sie w wolnostojacym, pietrowym budynku. Jego atutem jest okazaly ogród, wyposazony w sprzet do zajec i zabaw ruchowych.

Teren przedszkolny sprzyja zabawom na powietrzu oraz prowadzeniu obserwacji przyrodniczych.

Budynek i przylegajacy do niego ogród znajduje sie na terenie ogrodzonym.

W przedszkolu funkcjonuje 10 oddzialów.

Placówka posiada 9 sal dydaktycznych, duza sale gimnastyczna wyposazona w niezbedny sprzet do cwiczen i zabaw ruchowych, salke do prowadzenia zajec logopedycznych, hol polaczony z amfiteatrem oraz przestronne zaplecze kuchenne, sanitarne i administracyjne.

Przedszkole jest kolorowe i bajeczne. Nowoczesne meble i kaciki zainteresowan oraz atrakcyjne zabawki zachecaja do swobodnej zabawy. Ciagle doskonalimy swoja baze lokalowa.

Nasz plac zabaw zaspokaja potrzeby ruchowe dzieci na swiezym powietrzu i zacheca do zabawy.

Dobra baza, wyposazenie, estetyka pomieszczen i otoczenia dopelnia dzialania dydaktyczno – wychowawcze i wplywa na wysoka ocene.

ZGADZAM SIĘ